Vodní nádrž Bystřička

Byla vybudovaná v letech 1908-12 ve spojitosti s již tehdy plánovaným plavebním kanálem spojující Dunaj, Odru a Labe, který však nikdy nebyl realizován. Přehradní nádrž slouží v současné době k rekreaci a zachycuje též povodňové přívaly. Přehradní jezero má rozlohu 38 ha, betonová hráz je 36,5 m vysoká a 170 m dlouhá.

Přehrada Bystřička je především díky okolní malebné krajině vyhledávaná pro koupání, vodní sporty, pěší turistiku, cykloturistiku, sportovní a rekreační rybaření, jachting. U hráze je jedno ze zastavení Naučné stezky Jana Karafiáta, která vede z Valašského Meziříčí.

Objevte krásy Rožnova pod Radhoštěm

Bývalé lázeňské městečko v přírodě láká návštěvníky svou polohou v podhůří Beskyd a poklidným stylem života. Nachází se zde Valašské muzeum v přírodě - první skanzen v Československu (otevřen roku 1925) představuje návštěvníkům typickou valašskou architekturu i styl života starých Valachů. V muzeu se každoročně konají jarmarky, celodenní ukázky tradičních řemesel, masopustní a velikonoční obyčeje, ukázky praní prádla, hrnčířské nebo kovářské dny, setkání řezbářů, vánoční koledy a další slavnosti.
www.roznov.cz
www.vmp.cz

Lyžování v blízkých střediscích

Užijte si krás Beskyd při sportu a využijte nedaleké sjezdovky.
Bůřov - Vsacký Cáb - Jasenka

Pustevny a Radhošť

Foto: Bjalek Michal, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons.

Hora Radhošť vypínající se nad Rožnovem se proslavila především sochou boha Radegasta od Albína Poláška a kaplí Cyrila a Metoděje. Pustevny, z nichž vede hřebenová stezka na Radhošť, jsou známé díky typickým stavbám architekta Dušana Jurkoviče Maměnka a Libušín.

Janáčkovy Hukvaldy

Foto: Daniel Baránek, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons.

Rozlehlá zřícenina hradu ze 13. století je dnes obklopena oborou se sochou slavné Lišky Bystroušky z opery Leoše Janáčka, který žil v přilehlé obci. Na hradě se každoročně konají hudební slavnosti Janáčkovy Hukvaldy.
www.janackovy-hukvaldy.cz

Historický Štramberk

Foto: David Paloch, CC BY-SA 2.5, Wikimedia Commons.

Město známe široko daleko nejen kvůli „štramberským uším“ (sladkému pečivu), ale také kvůli městské památkové rezervaci s hradem „trúbou“.
www.mesto-stramberk.cz

Poznejte nádhernou okolní přírodu

Projděte se po okolí Valašské Bystřice po jedné z mnoha turistických tras a navštivte krásná místa spojená s historií i přírodou. Využijte cyklostezky k prozkoumání lesů, hor a měst. V zimě si nasaďte lyže a využijte nedaleké sjezdovky i běžkařské tratě. 

naplánujte si cestu

mapy.cz